Hoşgeldin

eN GüZeL FoRuM BiZiM FoRuM
 
AnasayfaGaleriAramaLatest imagesKayıt OlGiriş yap
Hoşgeldin

Hoşgeldin - Kayıt Anlaşması


Forumun hizmet kuralları

Bu forumun yöneticileri ve moderatörleri her ne kadar itiraz edilebilecek her türlü materyalı mümkün olduğu kadar kısa sürede siteden kaldıracak da olsa, bütün mesajların incelenmesi mümkün olmamaktadır. Bu durumda siz buraya gönderilen her mesajın, onu gönderen kullanıcının görüşlerini yansıttığını, moderatörlerin, adminlerin ya da webmasterların (kendilerine ait mesajlar dışında) sorumlu tutulamıyacağını peşinen kabul etmiş bulunuyorsunuz.

Bu forum sistemi, bazı bilgileri bilgisayarınızda saklamak için cookie'leri kullanmaktadır. Girdiğiniz özel bilgilerin hiçbiri bu cookie'lerde bulunmamaktadır, bunların tek amacı forumda daha rahat bir gezinti yapabilmenizdir. E-posta adresiniz sadece kaydınızı onaylamak ve şifrenizi yollamak içindir (Ve unuttuğunuz zaman şifrenizi yeniden yolluyor)

-Aşağılayıcı, müstehcen, kaba, iftira niteliğinde, nefret dolu, tehdit edici, sekse yönelik ya da kanunlarla çelişecek içerikler yasaktır.
-yasaya aykırı pratikler yasak;
-başka bir sitenin haberlerini yayıyorsanız, bu site bunu kabul etmeldir. Bu sitenin yöneticilerin yaptıkları işlere saygı duymak için sitenin adressini yazın !
-mesajları sadece bir kere yollayın.Yoksa tatsız oluyor!
-Yazım yanlışlarına ve gramer'e dikkat edin.SMS stillini tavsiye etmiyoruz!

Bunları dikkate almamanız durumunda hemen ve süresizce siteden uzaklaştırılırsınız (ve servis sağlayıcınız da haberdar edilir). Her mesajın IP adresi bunları engellemek için kaydedilmektedir. Bu forumun moderatörleri, adminleri ya da webmasterının, kendi iradeleri doğrultusuna herhangi bir başlığı silme, taşıma, kilitleme yetkisi olduğunu kabul ediyorsunuz. Bir kullanıcı olarak her girdiğiniz bilginin veritabanında saklanacağını kabul ediyorsunuz. Aşağıdaki "kabul ediyorum" linkine basarak :
-yukarıdaki bütün kuralları okuduğunuzu kabul ediyorsunuz;
-yukarıdaki bütün koşulların bağlayıcılığını kabul ediyorsunuz;
-Forumun moderatörlerine bir konuyu değiştirmekte,silmekte izin veriyorsunuz.

1. Forum'umuzda programın crack ve serial'lerini vermek ve istemek kesinlikle yasaktır. Telif Hakkına girecek herşey yasaktır.

2.Her şeyden önce forum'umuza üye olan herkesin bu kuralları okumuşolması ve forum'u bu doğrultuda kullanması gerekmektedir. Herhangi birkuralın ihlali söz konusu olduğunda yapılması gereken en uygun yaptırımforum yönetimindeki görevliler tarafından gerçekleştirilebilecektir.

3.Üye olurken seçeceğiniz kullanıcı adı'na lütfen dikkat edin. Ahlaksızisimler, başkasının kullanıcı adı ile foruma katılmak, sırf üye olmakiçin anlamsız kullanıcı ad'ları seçmek yasaktır. Her üye kendikullanıcı adı ve şifresinden mesuldür. Aynı kullanıcı adı farklıkişilerin kullanıcı adı olarak forum'a girerek yazı yazması tespitindebunlar yönetim olarak süresiz BAN edilecektir.

4. İmza alanlarına siyasi amaçlı yazılar yazmak, reklam yapmak, üyelik gerektiren link vermek yasaktır.


5.Forum'umuz üzerinden alınan herhangi bilgi veya dosyanın doğuracağıproblemlerden kullanıcı kendi mesuldür. BAktaBul.CoM bir bilgi paylaşımplatformudur ve buradan edinilen bilgi veya dosyaları kullanmaközgürlüğü tamamen kullanıcıya aittir.

6.Forum'umuzda siyasiiçerikli, genel ahlaka aykırı ve küfürlü, argo niteliğindeki yazılar,şahsa yönelik hakaret benzeri yazılar yazılamaz. Başka bir forumkatılımcısını, üçüncü bir şahsı veya yayıncı, üretici kurum vekuruluşları, herhangi bir ürünün marka veya modelini küçültücü veya onahakaret edici yazı yazılamaz.

7. Forum üyelerimiz yeni bir konuaçmadan önce o konunun forum’umuzda mevcut olup olmadığını kontroletmelidirler. Bunun için forum'un arama özelliğini kullanabilirsiniz.Aynı isimli, aynı bilgileri ve konuşmaları içeren konular açılamaz.Açılsa da kurallar gereğince forum yetkilileri tarafındanbirleştirilebilir, kapatılabilir yada silinebilir. Aynı üyenin aynıhatayı tekrarı durumunda üye uyarı alabilir hatta üyeliği silinebilir.

8.Forum'umuz üzerinde yazılacak mesajlar veya açılacak yeni konubaşlıkları, ilgili bölümler altında olmalıdır. Yanlış yere yazılanmesajlar veya açılan başlıklar yöneticiler tarafından ilgili yerleretaşınır veya birleştirilir. Fakat bu en son alternatif olmalıdır. Buşekilde üyeler de yazdıkları konuları doğru yerlerinde daha kolaybulabilirler.

9. Yöneticiler her yazılan mesajı takipedemeyebilirler ve gözden kaçabilir. Bu gibi durumlarda uygunsuz birmesajla karşılaştığınızda lütfen o bölümden sorumlu yöneticilerebildiriniz.

10. Büyük harf kullanmak bağırmak anlamına gelmektedir. Bu nedenle sadece cümle başlarında kullanılabilir.

11. Forum'un resmi dili Türkçe'dir. İngilizce de uluslar arası bir dil olduğu için kullanılabilir.

12.Farklı e-mail adresleri kullanarak aynı anda birden fazla üyelik almakkesinlikle yasaktır. Bu gibi durum tespitinde bu kişilerin tümüyelikleri forum yönetimince süresiz olarak BAN edilecektir.

13.Herhangi bir ürün alım-satım durumunda; satan kişinin ürün özelliklerive fiyatı konusunda detaylı bilgi vermesi gerekir. Ayrıca bu olaykesinlikle açık arttırma şeklinde yapılamaz. Firma sahibi veya çalışanıolan üyeler, reklam niteliğinde ve ürünü eleştirme tarzında yazıyazamaz. Bu gibi durumlarda üye hakkında gereken işlem yapılacaktır.

14.Kişisel tartışma ve fikirler PM ile yapılmalıdır. Bu tip yazışmalarortalıkta ve görünür başlıklar altında yapıldığı takdirde ilgili başlıkkapatılır ve konu devam edemez.

15. Kapatılan bir konu ileilgili tekrardan başka bir konu açılması ve itiraz gerekçesiyle PMatılması yasaktır ve göz ardı edilecektir. Tekrarı durumunda üyeuyarılacaktır.

16. Forum'umuz içerisinde zararlı dosya veyabilgilerin paylaşımı yasaktır. Mesuliyet zaten kullanıcıya aittir fakatacemi arkadaşları da mağdur durumda bırakmamak gerekir.

17.Üyelik gerektiren başka forumlara davet mesajları ve reklamlar PM'lerdahil kesinlikle yasaktır. Bu durum tespitinde lütfen yöneticiarkadaşlara bildiriniz. Ayrıca üye bu durumda süresiz BAN edilecektir.

18.İmza alanlarında veya bir konuda bilgi vermek amacıyla verilenlink'lerdeki fotoğraflarda siyasi ve dini birliklere yada görüşlere aitsimge vs... bulunması yasaktır.

19. Genel ahlaka aykırımesajlar, resimler ve link vermek yasaktır. ADULT bu gibi durumtespitinde üyelik silinecektir veya süresiz BAN edilecektir.

20.Forum içindeki konulara yardım ve paylaşım içinde olsa e-mail, msn, icqv.b. adreslerinizi vermek yasaktır. Lütfen buranın yardım ve paylaşımforum'u olduğunu unutmayalım.

21. Türkiye’de yayın yapan yerlidijital platformları hakkında şifreleme sistemleri ile ilgili yasalolmayan yazılar yazmak, çözüm yolları aramak ve buna benzer içerikliyazılar yazmak kesinlikle yasaktır.

22. Diğer bilgi ve paylaşımiçerikli yazılardan esinlenerek buraya aktarılan bilgi amaçlı konu,eklenti ve dosyaların kimden ve nerden alıntı olduğu belirtilmelidir.Başkasına ait yazı ve dosyaları kendisininmiş gibi gösteren üyelerinmesajları düzeltilecek, üye aynısını tekrarladığı halde forumdanuzaklaştırılacaktır. Emeğe saygı gösterelim.

23. Forum kurallarıgerekli görüldüğü taktirde yönetim tarafından kullanıcılara haberverilmeden değiştirilebilir. Buna hiçbir kullanıcının karşı çıkma, “bengörmedim” gibi tutumları söz konusu değildir. Unutulmamalıdır kikurallar sadece bir kere okumak için değil, düzenli takip edilmesi veuyulması için konulmuştur.

24. Bir sorununuz var, başlık açtınız dile getirdiniz ve gelen cevap sorununuzu çözdü teşekkür edebilirsiniz.
Fakat ayrıca açılan bir konunun altına 10 kişi teşekkür yazıyor.
Konuylaalakası olmayan, belli bir amacı olmayan, eline sağlık, bencede, güzel,iyi çalışma, çok güzel olmuş v.b. gibi mesajlar konunun dağılmasınaneden olduğu için silinir.
Aklınıza sonradan gelen birşeyimesajınızın altına cevap yoksa önceki mesajınızda DÜZENLE butonunatıklayarak o mesaja ekleme yapınız.
Bu kurala uymayan mesajlar silinecektir.

25.ForumdaHack ve benzeri konuların paylaşımı kesinlikle yasaktır!Kurallarauyulmama halinde kişiler siteden uzaklaştırılacaktır..

26.Forumda,Ulu önder ******, devlet büyükleri ve dini inanışlarımızda sembolhaline gelen kişi / kurum / kuruluşları rencide edecek, hakaretboyutuna varan yazılar yazmak yasaktır. Bu kurala uymayan kullanıcılar,forum yönetiminin insiyatifinde olmak üzere en az 7 gün olmak üzereforumdan uzaklaştırılırlar.

27.Forumda Siyasi konu açmak veyasiyasi mesaj yazmak kesinlikle yasaktır.Bunun dışında açılan konununherhangi bir siyasi nitelik taşıması veyahut siyasete çekilebilecekmesajlar içermeside yasaktır(Bu bir yerden alıntı haber veyahut resimdahi olabilir).Sizin konuya bakış açınız siyasi olmayabilir veyahutkonuyu açmaktaki amacınız siyasi olmayabilir ancak o konunun siyasiolmadığı anlamına gelmez.Siyasi konularda başlık açan veyahut siyasiolmayan konulara siyasi mesajlar yazarak konunun siyasi bir halalmasına sebebiyet veren kullanıcılar minimum 5 gün olmak üzere,forumdan uyarısız uzaklaştırılacaktır.

28.İğrenç siteler,içeriği ne olursa olsun, mide bulandırıcı, sinir bozucu site adresiverenler minimum 5 gün olmak üzere forumdan uzaklaştırılırlar.(Başlıkta 18+ yazılsa bile sonuç değişmez. 18+ yazan her başlık,sayfanın incelenmesine bile gerek olmadan, o başlığı açan kullanıcınınbanlanması için yeterli sebeptir.)

29.Mesajların tamamını bold,alt çizgili, italic yazmak yasaktır. Bu kurala uymayan kullanıcılar,minimum 3 gün olmak üzere, forumdan uzaklaştırılacaktır.

30.Forumdakikonuları, siyaset, dini konular, din, dil ayrımı gibi konularayönlendirecek şekilde mesaj atan kullanıcılar,ayrıca avatarlarında veimzalarında her türlü siyasi,+18,küfür,argo,hakaret ve forum içerisindeiç çatışma,ayrımcılık yaratacak ve ahlak dışı nitelikte resimbulunduran kullanıcılar minimum 7 gün olmak üzere, forumdanuzaklaştırılırlar.

31.Haksız bir sekilde banlandığını düşünenkullanıcılarımız, iletişimden mesaj atabilirler. Banlanan kullanıcılarhakkında, forumda açılan başlıklar silinir. Aynı sebepten bir dahabaşlık açılması halinde, kullanıcı minimum 1 ay olmak üzere, forumdanuzaklaştırılır.

32.Yöneticilere hakaret eden, küfür eden,polemiğe giren ve görevlerini icra etmesine karşı çıkanlar en az 10 günolmak şartı ile duruma göre süresiz banlanacaktır.

33.Argo - küfürlü konuşanların mesajları silinip 5 gün ile 365 gün arasında banlanır.

34.Görgü- ahlak - kalabalık ortamlarda hoş karşılanmayacak mesajlar silinip5-10 gün arasında banlanır. duruma göre süresiz banlanacaktır.

35.Bütünkullanıcılarımız, üst tarafta yazılı olan forum kurallarını okumuş, vekabul etmiş sayılır. Kullanıcılarımızın, alacakları cezalar sonrasında"yeni kuralları görmemiştim" deme hakları yoktur.