Hoşgeldin

eN GüZeL FoRuM BiZiM FoRuM

AnasayfaTakvimGaleriSSSAramaÜye ListesiKullanıcı GruplarıKayıt OlGiriş yap

Paylaş

Yürek Sesi

YazarMesaj
soLmazeda
Admin
Admin
soLmazeda

Kadın
Zodyak : Yengeç
çin astrolojisi : Domuz
Yorum : PerFec'T GirL'S And UnutuLmaz Fun'I & MeLekLer KoRuSuN Fun'I

Sitesi x]:

Yürek Sesi Empty
MesajKonu: Yürek Sesi   Yürek Sesi Icon_minitimeCuma Ocak 23, 2009 4:10 pm

: Yürek Sesi

Yasak(lı) hayallerin girdabında çoğalıyorum. İçimde çığ gibi büyüyen bir haykırış var: neredesin filizlenmiş gülüm? Bahar geldi, en çok sevdiğin mevsim… Açmayacak mısın?

Yalnız savaşların ortasında kaldım. Ölmüyorum ama sürünüyorum. Daha yardım etmeyecek misin?

“ İçimde seni yaşatıyorum… Savaşlarda kazanan yine sen ”

Ayrılıklar uyandırıyor sevginin yatağından değil mi? Kısa bir şaşkınlık partisi ısmarlıyorsun mutluluğuna, sonrası bilindik işte uzun süren bir hüzün yolculuğu… Ne kadar tuhaf hem de bu kadar severken. Gülüşün bende bilesin hatta ağlayışın bile.

…yürek sesi içten geliyor sevgilim! Anlatmam çok zor, anlatsam da benim tarifim felçli bir çocuk gibi yolda kalır. Masum yüzlü cennet bekçileriydi aslında ya… Neyse artık!

Bilirsin işte! Bazen aşkta kekemeleşiyor… Konuşamıyor; anlayacağın sadece susuyor. Her acıda biraz daha yakınlaştığım içindir ki- Allahıma sığınıyorum. Her an her yerde yanımda, yüreğimde… Yoksa bu kadar düşünmezdim yokluğunda yaşamayı; öldürürdüm kendimi, hangi uçurum da inan hiç fark etmez. Aykırı anlamlarda daralır/ yıkılırım/ kirpiklerimde aşkı ararım… Sevgilim, sen aşk değil miydin?

“ Yürek sesi her şeyi biliyor da… Çaresizliğinden susuyor”

Yüreğimde ne mahcupluklar eskittim, ne sensiz günlere isyan ettim ne de kadere kızdım. Yüreğim oyalanmışsa kime suçlusun diyebilirdim ki… Yapamazdım, zaten yine aynı yolun yolcusu olarak kalmayacak mıydım? Yalnızlığımı bırakmadım hiç! Kızsam da en çok yine ona, beni hiç yalnız bırakmadı ki… Yatağımın başucunda gözyaşlarımı silen yokluğundu! Başkası olamazdı; içimde sayısız hayalinle yaşarken; dinamitler patlasa ne olur ki- yüreğim oyalanmışken sen bilirsin beni Allahım çok mu geldim bu hayata, bir benim sevmem mi fazla geldi.

“ Gözlerinden mutluluk akıyordu da; sen bana bakmıyordun ki- sevgili!”

Haberin var mı, seni sevmiştim… Ve ben ilk defa cenneti gözlerinde karşılamıştım. Huzur, cennet demekmiş de cennettekiler hep bu yüzden huzuru ertelemişler. İçim acıyor desem, inanır mısın? Bedenim hayati faaliyetleri reddediyor desem, yüreğim senliğine biçare desem, gecelerce ağladım desem, çok mu yalancı olurdum. Sen söyle sevgili! Ben cenneti sende gördüğüm için huzuru sevdim. Yanılmadım inan hiç yorulmadım, sadece çok sevdim…

“ Dermanı yok bu aşkın… Çaresiz yine günbatımı hüzünleriyle, ağlayacağım…”

…daha neler neler ve kim bilir nerelerden gelecek hayatımın zindan gözyaşları… Bu sefer yüreğim dualarda: bir tek o mutlu olsun, herkesten daha fazla…

Emre Onbey
Yürek Sesi 32664

soLmazeda
Admin
Admin
soLmazeda

Kadın

Sitesi x]:

Yürek Sesi Empty
MesajKonu: Geri: Yürek Sesi   Yürek Sesi Icon_minitimeCuma Ocak 23, 2009 4:10 pm

Yürek Sesi 32664 VUSLATI SENİN GÖZLERİNDE YAŞAMAK İÇİN

İmkansızlığı yokluğun zindanda asıp
Vuslatı senin yüreğinde yaşamaya geliyorum.. "

Sana geliyorum umut tarlalarına " sevdamızın " güneşini ekerek. Vuslat kelimelerini tozlu raflardan indirip sana geliyorum. Biliyorum, avuçlarında hasretin alazları yanıyor.. Külleniyor vuslatın kelimeleri yüreğinde.. Bekle beni, avuç içlerindeki kör olası yangınları ıslak kirpiklerimle söndürmeye geliyorum. Yürüyorum zifiri uçurumları aşarak. Gözlerin " gelecek diye " perdelerin arasında gözyaşıyla ıslanmasın. Ben karanfillerin gülümsediği kuşluk vaktinde saçlarına süzüleceğim. Haydi, saat çoktan gece yarısını geçmiş olmalı oralarda..Uyutamasan da hasreti, ne olur gözlerini kapa yıldızlara.. Ben gelirken, yüzündeki hüzün bulutlarını topla göğünden ve uykuya dalmış " vuslat " türkülerini kaldır kirpiklerinden..

Umut fakiri sevdamla kana kana gülüşlerini avuçlarından içmeye geliyorum. Uykular haram sana kavuşana kadar. Geldiğimde bir tutsam ellerini, bir öpsem yüreğini goncalar tebessüm edecek toprağın altından..Güller dökülecek yıldızların avuçlarından..Ah bir sarılsam sana..Rüzgar bile kıskanırdı kavuşmamızı..Sana geliyorum. Leyla sına ağlamaklı Mecnun yoldaşım, Aslı sına kavuşması prangalı Ferhat ise arkadaşım oldu bu yolculukta. Biliyorum zaman akmıyor takvimlerin belinden..Saatler gece yarısını çoktan geçse de uzanamıyorsun yatağına..Hissediyorum bana kavuşmadan yatağına sanki çiviler serpiştirilmiş..Haydi, kapat perdelerini..Süzülmesin gözlerinden yanağına doğru ıslak nehirlerin..Mahpusa düşmesin sevda kokan kelimelerin..Bekle beni, geldiğimde cebinde biriktirdiğin gözyaşlarını yüreğimde kurutacağım. Doya doya sarılıp gözlerinde baharları soluyacağım.

Sana geliiyorum yetim cocukların düşlerini sırtıma yüklenerek. Aşındırıyorum vuslat kaldırımlarını..Karanlığı eze eze sana koşuyorum. Aldırma ellerimin titremesine. Kolay mı gözlerindeki solduğum " hayali " Cenneti nefesinde hissetmek ? Kolay mı ellerine sürülmüş bahar kokusunu doyasıya içime çekmek ? Kolay değil elbet..Kelimeler anlatamıyor içimde büyüyen heyecanı..Of dizlerim titriyor yine.. Ter basıyor alnımı..Yıllar haince güneşini vursalar da , gülen yüzünü soldursa da acılar ne olur ağlama ne olur..Sabır elbisesini giyin üzerine..Umutlarını kanatlandır karanlık gökyüzüne..Ben senin icin yollardayım..Azığım gülüşün , katığım acıların olmuşken biraz daha dayan gül yüreklim..Geldiğimde " vuslat " ateşiyle küllendireceğim arsız sancılarını..Ben sökeceğim takvimlerde asılı kalmış gözyaşlarını..Ne olur taş kundaklarda uyut hasretini..Ne olur silme ıslak kirpiklerini..Ben o ıslak yüreğini " sıcak umutlarımla" sileceğim..

Yürüyorum karlı dağları birer birer aşarak. Yorulsam bir an, buğulu bakışlarında " sağır akşamları " senin yanında karşılamanın huzuruyla dinleniyorum..Of serçe edalı bulutların koynunda yürür gibi sana koşuyorum. Bazen yolunu kaybetmiş yağmur yüklü bulutlar " vuslatın " kentini soruyor bana..Bende peşimden gelmelerini söylüyorum..Gögünü yitirmiş kuşları peşime takıp hep birlikte sana geliyoruz..

Sana geliyorken yokluğunu küllendirdim aldığım her nefeste..Hayalimde gözlerini kaç kez öptüm..Kaç kez gül bahçelerinden cicekleri çaldım....Sana geliyorum utangaç ve mahçup bir cocugun düşlerini yüregine sermek için. Gelirken, kaç kez pusulara düştüm. Hor görüldüm karanlıklarda...Öyle zifiri idi öyle katransıydı ki geceler, bastığım her adımda Yusuf un kör kuyuları sandım. Lokma lokma acılarını sundular boğazıma..Ne olur üzülme sen.. Gecelerde yakılsa da bedenim ne olur ağlama sen.. Küllerimden saçlarına gülleri motifleyeceğim.Denizlerin dibindeki incileri yüreğine dizeceğim..Biraz daha sabret uykusuzluga ve bu vuslat kokan yalnızlığa.

Uçurum kenarında toprağa kökleriyle delice tutunmuş "umut çiceklerini " yüreğimle toplamaya geliyorum. Başını dayayıp bir çocuk gibi utanmadan ağlayabileceğin " omuz " olmaya geliyorum.Dilimde Şehrayin türkülerini yakıp kaldırımları aşıyorum..Bil ki, bu yolculuk " vuslata " gebe.. Bu yolculuğun sonunda ya karanlıklarına yıldızları dizeceğim ya da saçlarına baharları işleyeceğim..Bu mapusluk, bu hasret bitecek elbet..Kangren gecelerin yoklugumda islenmeden, ak alınlı günlerin karanlığa bürünmeden kelebeklerin sırtından avuçlarına düşeceğim bir çiğ tanesi gibi..

" Sana geliyorum gül yüreklim
Vuslatı senin gözlerinde yaşamak için.
Uçurumları aşıyorum
Gözlerinde " hayali " Cenneti solumak için."

(alıntı)

soLmazeda
Admin
Admin
soLmazeda

Kadın

Sitesi x]:

Yürek Sesi Empty
MesajKonu: Geri: Yürek Sesi   Yürek Sesi Icon_minitimeCuma Ocak 23, 2009 4:10 pm

NEDEN..?

Kalplerimizi birleştirseydik belki istediklerimizi elde edebilirdik.Daha çok sevebilirdik sevilebilirdik. İçimizdekiler, içimizde kaldi.Disariya vurabilseydik belki anlaşılabilirdik, anlaşabilirdik. Birbirimize hissettiklerimiz insanların bize hissettiklerinden o kadar fazlaydı ki...Ah, bir düşünebilseydik.Eminim o zaman birbirimize bağırmak zorunda kalmazdık.
Bir insani sevebilmek o kadar kolay ki..Onu anlayabilmek.Yalnızca iyi taraflarını görür ve diğer taraflarını boş verirsin.Ama bir o kadar da kolay bir insandan nefret etmek.Sevebildiğin kadar çok seversin sonra sevecek bir yönü kalmadığını görürsün.
Biz de birbirimizi ilk önce sevebileceğimiz kadar çok sevdik.Birbirimize kucak dolusu sevgi sunduk.Ama yalın bir sevgi.Anlayıştan, düşünceden, mantıktan uzak bir sevgi.
Düşünmeden sevdik biz birbirimiz.Ne dün önemliydi bizim için ne de yarin.Sadece bugünü yaşadık.Neler yapmadık ki ? Bazen ben bir çocuk oldum bazen de sen.Bazen ben çocuklar gibi ağladım bazen de sen.Ama ağlarken bile sessizdik.Aramızdaki sukuneti hiç bir şeyin bozmasına izin vermedik.Neden ? Neden konuşmadın benimle ? Neden ben seninle...?
Birbirimize söyleyeceğimiz o kadar çok şey varmış ki, simdi anlıyorum.
Son karşılaşmamızda bile sessizdik.Birbirimize istediğimiz kadar bağıramadık bile.Tıpkı istediğimiz kadar yaşayamayacağımız gibi.Aslında ne kadar da masumdun ölümü kucaklamaya hazırlanırken.”Severek ölüyorum, seni severek..” demiştin.Ama ben bir şey söylememiştim.Simdi söylüyorum : “Sen severek ve sevilerek öldün.”
Elimde olsaydı seni kurtarırdım ama yapabileceğim hiçbir şey yoktu.Seni unutmayacağım

(alıntı)

soLmazeda
Admin
Admin
soLmazeda

Kadın

Sitesi x]:

Yürek Sesi Empty

YÜREĞİMDEN YÜREĞİNE

Mutlu ediyor beni boyle sevmek seni. Hic ayrilmamissİn, hep yanimdaymissİn gibi, en son gordugum gun seni, ilk kez gordugum gun gibi hatirimda. Hep ilk kez goruyormus gibi heyecanlanirdim seni gordugumde. Ellerin ellerime ilk kez dokunuyormus, ilk kez kenetleniyormus gibi. Kalplerimiz ilk kez bulusuyormuş gibi ayni heyecanla.

Ve bilmiyorum bu nereye kadar surecek, seni sevmek, seni olesiye sevmek guzel. Ama vuslat yok bu sevdada, hep ozlemek, hep beklemek var, yolunu sasirmis bir yolcunun yolunu bulmasini beklemek gibi bir sey bu. Bu yolculukta rehber ben degilim, eger izin verilseydi buna. Hep yeni yerlere, hep yeni guzelliklere goturmek isterdim seni. Hep guzeli, hep iyiyi, hep sevdayi paylasmak icin.

Bugun yagmur yagiyor ve ben daha çok soyluyorum seni sevdigimi...

Ne olursa olsun, kim girerse girsin aramiza, gerçek [sen]sin, gerçek [ben]im. Gerçek [biz]iz senden ve benden baska gercek yok ikimize yasadigim dunyada. Ve hic kimse, hicbir kural degistiremeyecek bunu...

(alıntı)

soLmazeda
Admin
Admin
soLmazeda

Kadın

Sitesi x]:

Yürek Sesi Empty
MesajKonu: Geri: Yürek Sesi   Yürek Sesi Icon_minitimeCuma Ocak 23, 2009 4:11 pm

İKİ İNSAN SEVERSE NASIL MUTLU OLMAZ,OLAMAZ?

Yağmur damlalarını çiviye benzetirim çoğu aksam. Çoğu aksam sen olmazsın menzilimde . Ya da ben seninkinde. Kararır umutlar, düşer mavi düşler..

"iki insan severse nasıl mutlu olmaz , olamaz? " sorumun cevabını,aynaya baktığımda alıyorum. Yüzümün çizgilerinde,gözlerimin buğusunda, dudaklarımdaki acı tebessümde. "iki insan birbirini sevse dahi mutlu olamaz."

(Oysa beklediğim sendin)

Mart geceleri ben heyecanlandırır. Yarını beklerim,özlemle. Papatyaların taç yapraklarını görmek, mavi yapraklı kelebekleri okşamak için.. Umutsa umut. Nietzsche'yi dahi görmem o gecelerde.

Enkazdan çıkalı az olmuştu,açtım,susuzdum. Yalnızdım.. Aralık penceremden sen çıkıverdin bir gece. Yüzün bir ilk bahar sabahı, yüzün nadas topraklarda yeşeren bir inci çiçeği. Herhangi biri sen oldu, sen o oldun. O, idolümdü. Çocukluğumda, kandil altında karakalemle çizdiğim ve o zamandan bu yana sevgimi biriktirdiğim yüz.

Seninle konusmak,herhangi bir masalda, mucizelerle karşılaşmış, acılı ve iyi bir kız rolünü giydiriyordu bana. Onun mucizesi perilerdi, benimki Sen.

Çok geçmedi, senden uzak bir kentte bir sevgilin olduğunu söyledin bana.
Kaybolmam gerektiğimi hissettim, Gittim.

Söyleyemediğim sözlerimi denizlerin kaldırmına yazdım. Kargalarla konuştum en cok da. Seni anlattım hep. Bu zamanlarda kendimle birlikte kalmayı yeğledim. Kapılarımı kapattım,hücremde dinlendim,dinginleştim. Ben seni seviyor muydum? Sana aşık mıydım? Yoksa hayran mı? Sevgi neydi? Klişeleşmiş hiç bir söz sana olan hislerimi anlamlandırmıyordu. Seni kıskanmıyordum,senin baska biriyle olsa dahi mutlu olman, beni teselli ediyordu. Arkamı dönmek, hislerimin zayıflığına ipucu değildi. Her neyse..

Bir yaz günü, yine karşılaştık. Yüzün hiç değişmemişti. Mutluydun..
Benim neden kaybolduğumu, beni çok aradığını,vuslat umudunun hiç bitmediğini söyledin. itiraf safhası sona erdi, ellerini uzattın , ellerimi uzattım. Senle "biz" kavramı olduktan sonra, her anımızın değerini bilmek istedim. Çünkü bir gün biticekti.

Taşıyamadım sevgini. Bana hayran bakışlarını taşıyamadım küçük omuzlarımda. "Biticek" düşüncesini durduramadım,bu yüzden, ne zaman bana "seni seviyorum" desen, kalbime binbir ok saplandı. Sevinçten bugulandı gözlerim,dedim,geçiştirdim.

Mektuba mı yazılmalı,telefonda mı söylenmeli? Ben yüzüne söyledim, "Bitti" yi. "Birincide olmadıysa eğer, ikincisinde de olmamalı. bunlar benim işaretler toplamım. Gerçekten sen varsan yarınımda, üçüncüde kesişmeli yollarımız sevgiyle,özlemle,hasretle.".
Gittim..

Hangi baharı yasiyorsun suan ?
Takviminde hangi gün kazılı.
Bugun Ekim'i 10 mu geçiyor ?
Rüzgar nefesimi tıklatıyor mu pencerene.

üçüncü karşılaşma hiç olmadı.
ben huzur evinde,bir mart gecesi, yagmur damlaları çivi gibi düşerken etime vazgeçtim bu dünyadan. Seni ise; bilmiyorum.

( a)iki insan birbirini sevse dahi mutlu olamaz.
ya da
b) elimize düşen incileri terk etmeden önce düşünmeliyiz; ya bir daha dokunamassam? )

(alıntı)

soLmazeda
Admin
Admin
soLmazeda

Kadın

Sitesi x]:

Yürek Sesi Empty
MesajKonu: Geri: Yürek Sesi   Yürek Sesi Icon_minitimeCuma Ocak 23, 2009 4:11 pm

ESKİ AŞK YARALARI

Yoksun işte, ölümüne özlemini çekiyorum şimdi. Gittin, hayatımdan düşlerimi, anılarımı sarsarak ve tekmeleyerek kalbimin kapılarını ardına kadar... Yağan yağmurlara, esen rüzgarlara, açan güneşe de aldırmıyorum artık. Günlerin tadı yok, sular da akmıyor.

Göçüp gitti uzak diyarlara sevgi kuşları... Yağmurla da konuşmuyorum artık, nehirlere de anlatmıyorum derdimi. Ayrılık denizine düşmüş, tersine kürek çeken şaşkın bir denizci gibi kalakalmışım yorgun dalgalar arasında... Rüzgar da esmiyor, kahretsin...
Yokluğun ölüm gibi, yokluğun işkence. Sensiz ellerim, bedenim, ayaklarım üşüyor, buza dönüyor hayatım … Uçup gidiyor kırlangıçlar, uzaklara giden hayallerimin peşinden. Turnalar da gidiyor, bir ben kalıyorum bir ben, böyle çaresiz, böyle kimsesiz. Kahretsin...

Omuzları düşmüş basamaklardan inerek hiç bir mutluluk kıtasına varılamıyacağını anladım. Anladım ki, herkes kendi yarasını kanatır içinde ve her acı bir başka acıya açılan kapıdır aslında...

Bir zamanlar saçların gönül bahçemin çiçekleriydi; okşadıkça, dokundukça kokulu güller açardı yüzünde. Bakmaya, dokunmaya kıyamazdım... Ellerini her tuttuğumda sonsuz bir sevinç kaplardı yeryüzünü, gökyüzünün bütün yıldızlarını tutup başına taç yapmak geçerdi içimden, yetmezdi gücüm...

Bir zamanlar sevdası vardı bu dağların, yüreğimi ısıtan, acılarımı yumuşatan, dünyayı mutlu gösteren bana, her yüzüne baktıkça dinlendiren beni, ısıtan buza kesmis ellerimi, gözlerimi ufuktan doğan güneşe bağlayan. Bir sevdası vardı bir zamanlar bu dağların, unutamayacağım, gençliğimi paylastığım, sevincini yaşadığım... Gittin, hepsi terkedip gitti beni...

Yoksun işte, yitirdim içimde gülen o sevdalı çocuk gözlerini. Anladım ki, içinden kayıp bir adamın dalgın bakan gözleridir hüznün diğer bir adı, bu karanlık soğuk gecelerde.

Hani sözcüklerin bile yetersiz kaldığı zamanlar vardır ya, ordayım işte. Anladım ki, bütün yıldızların karardığı gece sevinçlerin tükendiği yerdir.
İç çekmenin başka bir anlamı var mı başka dillerde? Ben susuyorum, öpülmemiş zaman girdapları kemiriyor dudaklarımı. Anladım ki, bütün iççekişler sevgililerine kavuşmayan sevdalıların hüzünlü gözlerine benziyor, yaşamın kıyısında kırılmış tomurcuklara...

Yoksun işte, uzandığımız her nehirde bir mutsuz yaşamın tortusu seyrediyor şimdi. Sen ki, benim yaz yağmurumdun, güz güneşimdin. Şimdi eski aşk yaraları dökülüyor ömrümün kıyılarına, terkedilmişliğin hüznü vuruyor sulara... Anladım ki, her gidiş bir dönüşü anlatmıyor... Her aşk bir mutluluğu...

Gözlerime bakan herkes anlıyor acı çektiğimi. Sır tutamıyorum artık yüzümün hüznü ele veriyor içimdeki fırtınayı. Yalnızlığı vurup sırtıma karda üşüyerek, düşe kalka yollarda gidiyorum işte bilmediğim, tanımadığım dönüşü olmayan bir yere... İstedim ki beklemesin, bilmesin beni hiç bir hatıra...

(alıntı)

soLmazeda
Admin
Admin
soLmazeda

Kadın

Sitesi x]:

Yürek Sesi Empty

HESABA KATMADIK

Hep derdin ki; “seni çok seviyorum”. Sıkılmazdın bunu söylemekten biliyorum. “Bende seni çok seviyorum” demek gibisi yoktu. Bende seni çok seviyordum.

Hep derdin ki; “ben seni, senin beni sevdiğinden daha çok seviyorum”. Sıkılmazdın iddialaşmaktan. “Hayır! Hiçte! Ben daha çok seviyorum” demek gibisi yoktu. Ben seni beni sevdiğinden daha çok seviyordum.

Bazen sorardım; “beni ne kadar seviyorsun?”. Sıkılmazdın bu soruyu duymaktan. “Dünya kadar seviyorum” demek gibisi yoktu. Ben seni yaşadığımız galaksi kadar seviyordum.

Bazen dalardın uzaklara; “ben sensiz yapamam”. Sıkılmazdın benle olmaktan. “Ben sensizliği düşünmekten bile korkuyorum” demek gibisi yoktu. Ben seninle vardım, seninle yaşıyordum.

Hiç ayrılığın lafını etmedin. Hiç bağırmadın, hiç kırmadın beni. Yanlış anlasak birbirimizi, en büyük silahını kullanırdın. Usulca yaklaşıp elimi tutar, sarılırdın. Masumca öperdin beni. Sıkılmazdık saatlerce öyle durmaktan.

Hiç ayrılığı yaşatmadın. Hep yanımda oldun, hep güzel şeyler öğrettin. “Beni sessiz sedasız terk etme. Neden terk ettiğini bilmek isterim.” derdim. “Seni bensiz bırakır mıyım?” demek gibisi yoktu. Bitmezdi bizim aşkımız.

Ama ölümü hiç hesaba katmamıştık...

(alıntı)

soLmazeda
Admin
Admin
soLmazeda

Kadın

Sitesi x]:

Yürek Sesi Empty
MesajKonu: Geri: Yürek Sesi   Yürek Sesi Icon_minitimeCuma Ocak 23, 2009 4:12 pm

ELİMDE DEĞİL

İçten olmayı gönülden istiyoruz. Ama ne yazık ki davranışlarımız, her zaman düşündüklerimizin yansıması olamıyor. Kusursuz bir içtenlikten söz edebilmemiz için, ikisi arasındaki ilişkilerin uyumlu bir biçimde düzenlenmesi gerekir. Davranışlarımız düşüncelerimize, duygularımıza yakınlaştıkça içten olmaktaki başarımız da artmaz mı?.. Ne duruyoruz öyleyse? Sarılsak ya birbirimize!..

Aradım seni... Tanrı gibi her yanımda olduğun halde aradım seni... Ellerini tutup gözlerinin içine bakmak istedim. Kanımın akışındaki değişikliği bir kez daha anlatmak diledim. Biliyorum çok olmadı ayrılığımız... Belki bir an bile değil... Ama özlüyorum işte... Elimde değil...

Yaşantılar unutulmaz izlenimler bırakıyorsa eğer, yeniden benzerlerini yaşamak için çaba göstermeye değer... Bazen bir tek an mutlu eder insanı... Bazen da saatlerce sürer mutluluklar... Bir de belleğimizin ömür boyu yaşattıkları var... Sen dokusu olmuşsun belleğimin... Sen, atar damarı olmuşsun yüreğimin... Seni unutmaya, söküp atmaya imkan mı var?...

Rastlantılarımızın en güzellerinden biriydi... Küçük derelerin coşkun ırmaklara, coşkun ırmakların taşarak, köpürerek denizlere dökülüşü gibi koşup sarıldık birbirimize... İçten bir özlemin sıcaklığını kucaklıyordu ellerimiz... Umuttan daha ölümsüz esintilerle doldu yüreklerimiz...

Bazı anlarda anlatmak istediklerimiz, anlatabildiklerimizin öyle üstüne çıkıyor ki, karşımızdakinin sezilerine baş vurmaktan başka çıkar yolumuz kalmıyor!.. Esirgeme benden sezilerini!.. Anlatımdaki yoksulluğumu yüzüme vurma!.. Büyülü bakışlarını sitemle doldurma!..

(alıntı)

soLmazeda
Admin
Admin
soLmazeda

Kadın

Sitesi x]:

Yürek Sesi Empty
MesajKonu: Geri: Yürek Sesi   Yürek Sesi Icon_minitimeCuma Ocak 23, 2009 4:12 pm

BEN SEVMEYE HAZIRIM SENİ..YA SEN..?

Ben Hazırım.

……….-Damarımdaki kanım gibisin, aksan öleceğim- o yüzden ahtapot misali yapışıyorum sana, hangi kolumu kessen, kalanlarla daha sıkı saracağım biliyorum.

………Öyle yanımdasın ki, öyle ruhumda, her aşka ev sahipliği mi yapar sandın bu yürek? Sen misafir değildin, sen kimse değildin, sen bendin. Çok sevdim ağaçlara renk veren gözlerini, kızaran yanlarını, sesini de sevdim suskunluğunu da ve hiçbir cümle sevgimi anlatacak kadar derin değildi yanında.

………Hangi mevsimin ürünüydün sen, hangi güneş yapraklarını sararttı, hangi deniz susuzluğuna ilaç oldu bilmem, tek bildiğim bir aşkın iki ortağıydık, hiçbir şey bu ortaklık kadar güzel olamazdı, hiç kimse sevdama senin kadar yakışmazdı ve hiçbir aşk bu kadar ses çıkartıpta yaşanılası olmazdı.

………Yazarak sevmenin, görmeden hissetmenin, bizi nasılda hasret gemisine doldurduğunu izledim başka hayatlarda. Geceyi de sevdim sende, gündüzü de; bir yalnızlığı sevemedim seni tanıdığımdan beri. Bazı zamanlarda yoktun yanımda yada hiçbir zaman mı olmadın? Seni kaybetme korkusunu da içimde taşıdım hep; yinede seninle yaşamayı sevdim, birde çocuk tarafını baktıkça ben olan. Yağmuru ıslanışlarında, rüzgarı saçlarında, sıcağı bakışlarında sevdim seni yaşarken.

………Bir pencereyim aslında sana açılmayı bekleyen, bir adayım aslında keşfedilmeyi bekleyen, bir Leyla’yım aslında Mecnun’u çok seven, ehlileştirilmemiş bir kısrağın delice koşan arzularıyım ben; gel.

………Ansızın bastıran, yağmura yakalanmış sevda oldun bana, yağdıkça doluyorsun içime. Dudaklarımdaki ateşi, gözlerimdeki ışığı, zevk veren dokunuşları sana sakladım. İçime sığdırmaya çalıştığım koca bir sevdasın sen.

………Ben mahkumum sana, hep yakalanma tedirginliğini içimde büyütüyorum, avut beni, bir sevdanın koynunda savrulup duruyorum, sürüklendiğim yer yüreğinin kıyıları, yolcuyum ben sana, kilometreler aşmaktayım dudaklarına, gel.
……….Gel, yeşil ormanlarına daldığım güzel gözlüm, hasretine binlerce kavuşma feda ettiğim mayın tarlam, bırak patlasın içimde tüm atom zerreciklerin, senin mayınlarından benim ismim çıkar.

……….Kaç gece koynuma hasretini alıp uyumuşum, bütün yollarım sana çıkar, ama senin bana kesişmendi asıl önemli olan, seviyordum işte. Bu suçsa birlikte işleyelim, bekleyişlerle tüketme beni, vazgeçilmezim ol, her şeyim ol

ben sevmeye hazırım seni

ya sen?

(alıntı)

soLmazeda
Admin
Admin
soLmazeda

Kadın

Sitesi x]:

Yürek Sesi Empty

PAPATYALARI SOLDURDUN SEN

Çiçeklere su vermeyi unutma demiştin
Bugün ilk kez papatyalara su vermedim

Gözler değil sözler değil
Söylenmeyendir yaralayan
Kuru dalda kalan son yaprak gibi bekledim
Geldiğindeyse mevsim kıştı
Kuru bir soğuktu bahar
Papatyaları soldurdun sen

Gittikçe uzaklaşıyor gözlerin gözlerimden
Ya bu gözler senin değil, ya bu dünya yalan
Kimin gözleri bu gök ırmaklardan boşalan
Beni ağlattın sen

Yurtsuz bir gemisin açık denizlerde biliyorum zor
İnsanlar soruyor seni benden ağrıma gidiyor
Hangi denizlerdeysen söyle kalbim oraya liman
Bir ırmağı kuruttun sen

Parça parça bir kalbi kim onarabilir yeniden
Bitmiş bir aşkın ağrısını ne dindirebilir
Sevgili değil sevgiyi aradığına inanmıştım ben
senin
Bir aşkı öldürdün sen

(alıntı)

soLmazeda
Admin
Admin
soLmazeda

Kadın

Sitesi x]:

Yürek Sesi Empty
MesajKonu: Geri: Yürek Sesi   Yürek Sesi Icon_minitimeCuma Ocak 23, 2009 4:13 pm

GÖZLERİN

Gözlerin, yağmur gözlerin...
Katil, dikenli tel, karabasan gözlerin...
Ürkek, ağlamaklı ve kaçak gözlerin...
Bana yasak gözlerin... Büyülü, korkunç giz dolu gözlerin...
Buğulu gözlerin; düşgücüm, özgürlüğüm...
Gözlerin ölümüm ve gözlerin için adam öldürürüm!!! Gözlerin olmasa her gece üşürüm...
Toprak mı renk verdi gözlerine yoksa yosun mu diye sormak çok anlamsız. Çünkü toprak da yosun da hırsız...

Ben yine gözlerin diye başlayacağım...
Zaten yaşamıma gözlerin diyerek başladım!!! Sevincim, üzüntüm, korkum, karabasanım, kolum, bacağım sakat; gözlerini düşlemezsem...
Düşlerim için kızma bana! Çaresizim...
Gözlerin ezberimde...
Yıllardır varlığını bilmeden bakışını ve teninin kokusunu hissettim ve itiraf ediyorum sen bilmeden seninle seviştim...
Seninle seviştim diyorum...
Haklısın okuma bunları...
Kaldır at, tükür üzerine, beni lanetle; ama yüreğimi ne yapacaksın? Sende o gözler durdukça; çaresiz benim olacaksın! İstemiyorsan kendi gözlerini oyacaksın! Ama...
Yapma...
Gözlerin; düşlerimle kardeş, düşlerim sadık, ama gözlerin; kalleş gözlerin, şiirlere yeterli gözlerin, binlerce sayfa dolusu şiir etmeli...

Umursama beni ve söylediklerimi! Ben böyleyim...
Olur olmadık şeyleri düşler, olur olmadık düşlerimi işlerim kağıtlara...
Ama en olmadık düşler birgün gerçek olur. Zaten düşler de gerçekleşmeleri için kurulur. Bu yüzden çok düşleyenlerden korkulur...
Benden hep korkarlar...
Benden değil düşlerimden...
Aslında sen de kork! Hayır, korkma! Korkmamalısın...
Çünkü sen benim en narin, en kırılgan, en özendiğim tarafımsın...
Sen benim yaratıcılığım, can damarımsın. Nasıl keserim can damarımı? Zaten sen benim acılardan çalabildiğim tek mutluluğumsun!!! Evet, öylesin...
Ama benim olmalısın...
Benim ol! Yoksa kaçacağım bu kentten, kurtulacağım bu insanlardan...
Sana yalvarıyorum!..
Yalvarmıyorum!..
Sen bilmezsin eksikliği, yarımlığı, karanlıkta kalmayı...
Sen bilir misin başka tenlerde tek bir teni aramayı?

Sen bilir misin? Bilmezsin; boğazında değil, yüreğinde koca bir düğümle ağlamayı...
Sustum...
Konuşmuyorum...
Sessizlik güzel, sessizlik acı dolu...
Sensizliği sessizliğe fısıldasam olur mu? Kimseye duyurmadan anlatsam, benden başkası bilmese sana hissettiklerimi...
Beni değil, gölgemi değil, düşlerimi sev bari...
Tamam özleme beni, isteme, hissetme...
Korkma ben hep yanındayım, ama ben senin değilim...
Olamam zaten...
Hak etmiyorum...
Senin için ne yaptım ki, hayalini kurmaktan başka? Unutma ki en zorudur hayal kurmak...
İnan en zorudur yokluğunda seni yaratmak, seninle olmak, dokunmak, teninin kokusunu duymak, sevişmek...
Tamam...
Sustum...
Bak yine hayalini kurdum...

“Seni istemiyorum” dedin; sustum...
“üzgünüm” dedin, sustum...
“Konuşsana” dedin, sustum...
Sustun...
Sustum, bak yine gözlerini okudum...
Sus derken beni istiyorlar, konuşma derken sensiz olamam diyorlar...

Ben senin özgürlüğünüm...
Ben senin küskünlüğünüm...
Yapamadıklarınım...
Korkma!!! Haykır, ağla!!! Yok, ama ağlama! Senin ağlamana dayanamam ve beni sevmemeni anlayamam...
Koca bir yaşamı sana adayamam...
Adarım...
Evet, işte sana emanet uyduruk yaşamım...
İstemez misin? İstemek zorundasın ve sen beni anlamalısın, anlamak zorundasın! Bunun için varsın...
Gözlerin bana bakmak için var...
Affet beni hayallerim...

Sabaha kadar uzar gözlerin diye...
Bitireceğim yine ve ak kanatlı bir kuşun kanat çırpışı gibi ahenkli ve gündoğumu kadar ıssız ve bir papatyadan kırılgan ve yoğun bulutlar kadar ağlamaklı ve tanrı kadar tapılası ve damardaki kandan sıcak ve bir yaz esintisi kadar huzur verici ve en sevilen anılara eşdeğer ve yıllarca mahzende bekletilmiş şarap gibi özel ve en derinlerde bulunmayı bekleyen deniz kabuklarından değerli ve bir ölü kadar sessiz ve deniz kokusu kadar eşsiz ve bir o kadar da bensiz gözlerini hayalleyeceğim ben...

Senin gözlerini hayallerken kendimi öldüreceğim...

xx.bushra.xx
Yarı Sahip x]
Yarı Sahip x]
xx.bushra.xx

Kadın
Yorum : ...Harika Bir Paylaşımcısın Böyle Devam Et Bebişim...

Sitesi x]:

Yürek Sesi Empty
MesajKonu: Geri: Yürek Sesi   Yürek Sesi Icon_minitimePtsi Ocak 26, 2009 12:45 am

çok saqoL
Kullanıcı profilini gör http://lamiakenan.blogcu.com/
xXxBeYzOsHxXx
Yarı Sahip x]
Yarı Sahip x]
xXxBeYzOsHxXx

Kadın
Zodyak : Yay
çin astrolojisi : Sıçan
Yorum : Harika bir paylaşımcısın...

Sitesi x]:

Yürek Sesi Empty
MesajKonu: Geri: Yürek Sesi   Yürek Sesi Icon_minitimePtsi Şub. 02, 2009 8:56 pm

saqoL bebikim
Kullanıcı profilini gör

Yürek Sesi
1 sayfadaki 1 sayfası